Home » Laboratuvarlarımız

Duyuru Aboneliği

Bu siteye yeni duyurular eklendiğinde e-posta bildirimleri almak için abone olunuz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Çeviri Topluluğu
Memsource
Memsource Akademik Sürümüne ücretsiz erişimimizi sağlayan Memsource ekibine teşekkür ederiz.

Laboratuvarlarımız

Andaş Çeviri Laboratuvarı

2008 yılında bölümümüzde en son teknoloji ile donatılmış, 3 kabinli, 30 dinleyiciye hizmet verebilen bir konferans çevirmenliği laboratuvarı kurulmuştur.Laboratuvarda aynı anda altı öğrenci eş zamanlı çeviri uygulaması yapabilmektedir. Laboratuvar aynı anda 4 dilde çeviri yapılabilmesine izin veren üç kapalı kabin ve 30 dinleme ünitesi ve kulaklığın bulunduğu bir sisteme sahiptir. Laboratuvarımız CD, DVD ve internet gibi çeşitli kaynaklardan simültane çeviri ve kayıt için teknik özelliklere, hareketli perde ve projektör donanımına sahiptir.

Bilgisayar Laboratuvarı

2010 yılında kurulan bilgisayar destekli çeviri laboratuvarımız on beş adet bilgisayardan oluşmaktadır. Her bilgisayarda, öğrencilerin profesyonel iş yaşamında ihtiyaç duyması muhtemel olan SDL Trados Studio ve Memsource* gibi BDÇ (bilgisayar destekli çeviri) araçları bulunmakta ve öğrencilerimize bu BDÇ araçlarının kullanımı hakkında dersler ve eğitimler verilmektedir.

* Memsource Akademik Sürümüne ücretsiz erişmemizi sağlayan Memsource ekibine teşekkür ederiz.

RSS "Duyurular"

 • Sınav Yeri Değişikliği 29 Mayıs 2019
  IMT 3016 – Rusça VI ve MUT4064 – Rusça IV final sınavlarının yeri değiştirilmiş ve sınav takvimi güncellenmiştir.
 • 2018-19 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Final ve Bütünleme Programları 28 Mayıs 2019
  2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi final ve bütünleme programları belirlenmiştir.  Sınav programlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz. Final Sınavı Programı IMT (İngilizce Mütercim Tercümanlık) Final Sınavı Programı MUT (İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık) Final Sınavı Programı (Örgün Öğretim) MUT (İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık) Final Sınavı Programı (İkinci Öğretim) Bütünleme Sınavı Programı IMT (İngilizce Mütercim Tercümanlık) Bütünleme Sınavı Programı MUT […]
 • Bölümümüzde yedinci yılını dolduran öğrenciler hakkında 14 Mayıs 2019
  Üniversitemiz senatosunun 27/02/2018 tarih ve 482/10 sayılı kararı gereğince bölümümüzde yedinci yılını dolduran lisans öğrencilerimizden mezuniyeti için 5 dersten fazla kalanların 2021 yılı itibariyle kaydı silinecektir. Bu nedenle ilgili öğrencilerin fakültemiz Öğrenci İşlerine danışarak durumlarını teyit ettirmelerini öneririz.
 • “Sektör Geleceği” Adlı Etkinliğin Yer Değişikliği Hakkında 7 Mayıs 2019
  9 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak “Sektör Geleceği” adlı etkinliğin yeri, Ömer Köse Salonu’nda yapılacak bir toplantıdan dolayı, C Blok Konferans Salonu olarak değiştirilmiştir. Herkesi aynı gün ve saatte C Blok Konferans Salonu’na bekliyoruz.
 • Mazeret Sınavı Tarihleri 4 Mayıs 2019
  Mazeret sınavlarının yer ve tarih bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Mazeret Sınavı Tarihleri