Home » İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık Lisans Programı

Duyuru Aboneliği

Bu siteye yeni duyurular eklendiğinde e-posta bildirimleri almak için abone olunuz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Çeviri Topluluğu
Memsource
Memsource Akademik Sürümüne ücretsiz erişimimizi sağlayan Memsource ekibine teşekkür ederiz.

İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık Lisans Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim vermek üzere Fen-Edebiyat Fakültesine bağlı olarak 1997-1998 öğretim yılında kurulmuştur. Bölümde gerçekleşen yeniden yapılanmayla 2015 yılında İngilizce Mütercim-Tercümanlık lisans programı açılmış ve İngilizce/Almanca Mütercim Tercümanlık lisans programı sonlandırılmıştır. Bu sebeple, İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık lisans Programına yeni öğrenci alımı yapılmamaktadır. Bu programda, üniversiteye 2015 yılı öncesinde giren öğrenciler öğrenimine devam etmektedir.

Dosyalar ve Bağlantılar

1) İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık Bilgi Paketi ve Ders Kataloğu

RSS "Duyurular"

 • Sınav Yeri Değişikliği 29 Mayıs 2019
  IMT 3016 – Rusça VI ve MUT4064 – Rusça IV final sınavlarının yeri değiştirilmiş ve sınav takvimi güncellenmiştir.
 • 2018-19 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Final ve Bütünleme Programları 28 Mayıs 2019
  2018-2019 öğretim yılı bahar dönemi final ve bütünleme programları belirlenmiştir.  Sınav programlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz. Final Sınavı Programı IMT (İngilizce Mütercim Tercümanlık) Final Sınavı Programı MUT (İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık) Final Sınavı Programı (Örgün Öğretim) MUT (İngilizce/Almanca Mütercim-Tercümanlık) Final Sınavı Programı (İkinci Öğretim) Bütünleme Sınavı Programı IMT (İngilizce Mütercim Tercümanlık) Bütünleme Sınavı Programı MUT […]
 • Bölümümüzde yedinci yılını dolduran öğrenciler hakkında 14 Mayıs 2019
  Üniversitemiz senatosunun 27/02/2018 tarih ve 482/10 sayılı kararı gereğince bölümümüzde yedinci yılını dolduran lisans öğrencilerimizden mezuniyeti için 5 dersten fazla kalanların 2021 yılı itibariyle kaydı silinecektir. Bu nedenle ilgili öğrencilerin fakültemiz Öğrenci İşlerine danışarak durumlarını teyit ettirmelerini öneririz.
 • “Sektör Geleceği” Adlı Etkinliğin Yer Değişikliği Hakkında 7 Mayıs 2019
  9 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak “Sektör Geleceği” adlı etkinliğin yeri, Ömer Köse Salonu’nda yapılacak bir toplantıdan dolayı, C Blok Konferans Salonu olarak değiştirilmiştir. Herkesi aynı gün ve saatte C Blok Konferans Salonu’na bekliyoruz.
 • Mazeret Sınavı Tarihleri 4 Mayıs 2019
  Mazeret sınavlarının yer ve tarih bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Mazeret Sınavı Tarihleri